top of page

LENKA SVOBODOVÁ 

 

 

náplň: režie

 

Jsem absolventkou oboru Herectví a moderování na Vyšší odborné školy herecké v Praze.


V létě 2019 jsem se stala spoluzakladatelkou umělecké neziskovky Smysl, z. s.,  kde mohu ze svého záběru jmenovat třeba práci autorskou a režijní. Za svůj zatím nejzásadnější počin považuji hru Interview o půl třetí, kterou od roku 2018 uvádíme v pražském Carpe Diem Flora. Od července 2019 mám čest zpracovávat a přinášet zprávy v Ráááádiu Impuls. :-)
 

Zásadní roli hraje v mém životě také zpěv, ale jakákoli moje "koncertní činnost " je nepravidelná. :-) 

 

V letech 2018 a 2019 jsem jela jako lektorka herectví a režisérka závěrečných projektů na mezinárodní tábor Talent Camp. Za své tamní projekty mohu jmenovat večer Shakespeare vs. Shakespeare, Průřez Kyticí, pohádkový projekt Na vlásku nebo akčně hudební Slečnu Drsňák. 

 

Od roku 2019 působím jako herečka v Metropolitním divadle Praha Dany Bartůňkové.  Od podzimu 2019 se podílím na vedení workshopů v Divadle Spejbla a Hurvínka.

Obecně se snažím využít každou krásnou příležitost a další si třeba i sama tvořit. Proto ani není možné uvést všechno, čeho jsem součástí. :-) Projekt Anastasis je další takovou příležitostí. Ostatně jak už napovídá název mého milovaného spolku Smysl, i já ráda dělám věci, které jsou smysluplné. A přesně tak vidím i Anastasis. Je to projekt s důležitou myšlenkou a velkým tématem. Nabízí ale různým cílovým skupinám, aby si v něm našly "to své" :)

bottom of page